Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra asmenybės testai? Kuo jie ypatingi?

Asmenybės testai – tai metodikos, kurias taiko psichologai, norėdami įvertinti asmenybės vidinius bruožus, gebėjimus, psichikos būseną, elgseną. Šie metodai būna labai įvairūs pradedant nuo piešimo iki tikslių klausimų ir užduočių.

Šie testai ypatingi tuo, kad netiesioginiu būdu (t.y. ne pokalbio metu) sužinoma apie asmenybės ypatumus, net jeigu žmogus slepia, ar nelinkęs apie tai kalbėti.

Informacija apie testų rezultatus ne vien pagerins savęs pažinimą, bet ir toliau konsultuojantis arba daugiau domintis suteiks Jums galimybę tobulėti, ir taip padidinti savo sėkmingumą bet kurioje veikloje.

Kam reikalingi asmenybės testai?

Nes šios metodikos yra labai efektyvios ir patikimos.

Testai leidžia pamatyti vidines asmenybės savybes, jų išreikštumą ir taip planuoti žmogaus elgesį kritinėse situacijose, suprasti kokia veikla jam labiausiai tiktų, ką reikėtų įvertinti renkantis darbo vietą ir pan. Tai tampa svarbu renkantis profesiją, planuojant karjerą.

Psichologiniai metodai suteikia galimybę geriau suprasti individualius procesus ir juos gerinti, koreguoti.

Ko galiu tikėtis atlikęs asmenybės vertinimą bei profesinio orientavimo metodikas internetinėje testavimo sistemoje?

Internetinio testavimo sistema apima daug profesionalių psichologinių ir profesinio orientavimo metodikų.

Atlikus vertinimą 3 - 7 darbo dienų eigoje gausite asmens charakteristikas arba galėsite atvykti į nemokamą konsultaciją aptarti rezultatus, kurioje bus pateikta išsami informacija apie Jus.

Internetinio testavimo sistema gali būti pasiūlyta kartu su praktiniu pritaikymu – jums pageidaujant, galime padėti darbo paieškose - atsakyti į klausimus, atsiradusius ruošiant darbdaviui siunčiamą informaciją (CV ir motyvacinį laišką), aptarti galimus klausimus įdarbinimo metu, sumodeliuoti įdarbinimo situacijas ir jas aptarti, konsultacijų metu stiprinti reikalingas asmenines savybes (individualus lyderystės ugdymas)

Ar galima tikėti testais?

Taip, psichologiniais profesionaliais testais galima tikėti. Prieš pradedant juos naudoti, buvo tiriama daug žmonių su įvairiomis savybėmis. Tik atlikus įvairius patikimumo skaičiavimus, testai pakliūna platesniam psichologų naudojimui. Psichologinės metodikos, pagal kurias ruošiamos asmenybės charakteristikos turi ypač aukštą validumą bei patikimumą (80-99proc.). Didžioji dauguma metodikų Europoje taikomos daugiau nei trisdešimt metų, turi vertimus į daugiau nei penkiolika kalbų, yra sulaukę daugelio tyrėjų bei praktikų dėmesio, todėl leidžia drąsiai naudoti šiuos testus.

Ar galiu meluoti, „suvaidinti“  reikalingus asmenybės bruožus ar būdingą elgesį?

Tokios galimybės, žinoma, atimti negali niekas. Kartais atsiranda grėsmė, kad žmogus bandys „geriau pateikti “save - apgauti psichologines metodikas. Tačiau jos yra patikimai apsaugotos. Vienos metodikos apskaičiuoja atsakymų greitį, tikslumą, kitos turi specialiai sudarytas „melo“ skales, kurių aukšti įvertinimai rodo asmens norą pasirodyti geriau negu iš tiesų yra.

Jei kyla tokių minčių, paklauskite savęs – kokia man nauda iš netiesos? Kam reikalingi atsakymai ne apie jus?..

Rezultatų iškraipymas gali įvykti ir ne tik dėl noro sufalsifikuoti duomenis. Taip įvyksta dėl didelio nerimo, instrukcijos nesupratimo arba cinizmo vertinimo atžvilgiu.

Kaip kitaip galiu išnaudoti gautą asmenybės charakteristiką?

Pateiktos psichologinės charakteristikos nebus trumpalaikės rekomendacijos. Jos gali būti naudojamos siekiant kitų tikslų.

Charakteristikose bus pateiktos ne tik jūsų savybės, bet ir elgsenos ypatumai, todėl galėsite prognozuoti poelgius vienokioje ar kitokiose situacijoje. Taip pat bus aprašyti ir bendradarbiavimo su aplinkiniais būdai, tai leis lengviau koreguoti savo elgesį.

Asmenybės charakteristiką galima pritaikyti ne tik renkantis profesiją, bet ir ieškant darbo arba net kylant karjeros laiptais. Charakteristikos pagalba galėsime numatyti kokios pareigos ir darbo pobūdis būtų tinkamiausi Jums. Galėsime kartu sumodeliuoti Jums sunkiausias įdarbinimo situacijas ir jas detaliai išanalizuoti.

Atlikus psichologinį vertinimą, galėsite pasirinkti ir individualų lyderystės ugdymą. Konsultacijų metu stiprinsime pageidaujamas savybes. Tai tikrai prisidės prie sėkmingesnio Jūsų tikslų siekimo.

Kokie šio internetinio testavimo privalumai lyginant su kitais profesinio orientavimo būdais?

Internetinio testavimo sistema pristatome platesnį požiūrį į profesijos pasirinkimą, teikdami daugiau apimančias profesinio konsultavimo paslaugas (asmenybės testavimas, profesinis orientavimas, konsultacijos ieškant darbo, individualus lyderystės ugdymas).

Čia nereikia gaišti papildomo laiko – jūs vos išreiškę norą pasinaudoti sistema (užpildę registracijos formą arba paskambinę nurodytais telefonais), gausite prisijungimo prie sistemos duomenis ir bet kuriuo paros metu, visoje Lietuvoje galėsite atlikti asmenybės ir profesinio orientavimo testų rinkinį ir per trumpiausią laiką gauti psichologų paruoštą savo charakteristiką.

Visas profesinio orientavimo paslaugas suteiks nuolat personalo atranką vykdantys specialistai – todėl tai užtikrina paslaugų kokybę bei atitikimą realiems rinkos poreikiams.

Kur galiu kreiptis  profesinio orientavimo ar kitais klausimais?

Profesinio orientavimo klausimais galite kreiptis į mūsų konsultantus, kurie pagelbės kilus bet kokiems klausimams.

Taip pat mes teikiame individualaus lyderystės ugdymo, psichologo konsultacijas.

Kitas mūsų paslaugas rasite ir svetainėse www.pkg.lt bei www.patranka.lt